Trysil (langlauf en alpine)

Met 31 skiliften, 66 pistes en 72 kilometer piste is Trysil niet alleen het grootste alpine skigebied van Noorwegen, maar tevens uitgeroepen tot de beste skibestemming voor families. Dit perfect ontsloten skigebied met accommodaties dicht bij de liften en pistes is dan ook een Allround skigebied en erg sneeuwzeker.
Bovendien is het door de vorm van het gebergte mogelijk om vanaf het hoogste punt zowel eenvoudige als moeilijke afdalingen te maken.
Het merendeel van de skipistes is groen, blauw en rood, maar ervaren skiërs komen hier niets te kort. Op de hellingen van Høgegga worden door de twee onderste liften vijf zwarte pistes en een buckelpiste ontsloten. Nog een etage hoger is alleen geschikt voor de echt ervaren skiërs. De hogere pistes zijn allemaal boomvrij, waardoor ook off-piste goed mogelijk wordt gemaakt.
De lager gelegen groene, blauwe en rode pistes liggen meer beschut tussen de bomen. Hier kun je dus juist heerlijk door de bossen cruisen. Voor snowboarders en Freestyle skiërs beschikt Trysil over vier verschillende funparks.
De familievriendelijkheid in dit skigebied is in alles doorgetrokken. In totaal kent Trysil drie speciale kinderskigebieden die afgeschermd zijn en waar de kinderen in alle rust en vooral veilig kunnen skiën. Bovendien beschikt Trysil over enkele wat kortere afdalingen, hetgeen vooral door kinderen en minder ervaren skiërs als erg prettig wordt ervaren.
Trysil ligt op zo’n 2,5 uur rijden vanaf Oslo en is dus goed bereikbaar voor zowel skiërs die met het vliegtuig of met de auto komen.
Er zijn leuke après-ski gelegenheden en verschillende, goede, horeca-gelegenheden in het dorp.
- hoogte: 350 – 1135 meter
- pistes: 72 kilometer, waarvan 21 km groen, 17 km blauw, 23 km rood en 15 km zwart
- liften: 6 baby-, 22 sleep-, 5 stoeltjesliften
- langlaufloipes: 90 kilometer
- skiën beginners: goed
- skiën gevorderden: goed
- snowboardpark
- halfpipe
- big jump: 4
- freestyle
- off-piste
- crèche
- wandelen redelijk
- après-ski
- sneeuwkanonnen
- skipas: 6 dagen ca. nok 1190 per volwassene ca. nok 760 8 – 15 jr gratis t/m 7 jr
- ski - les 5x 90 min. ca. 845nok
- skihuur alpine per dag ca. 160 nok
- kinder - skischool Trollclub, vanaf 4 jaar
- snowboardles 5 x 90 min. ca. 845 nok
- huur snowboardset per dag ca.240 nok
- langlaufles 5 x 90 min.ca. 795 nok
- huur langlaufset per dag ca. 150 nok
- per auto: afstand Oslo - Trysil 210 kilometer
- per bus: Gardermoen – Trysil 3 ½ uur
klik hier voor skikaartje
Bestemmingen:
FAGERTOPPEN APPARTEMENTEN *
Gunstig gelegen appartementen, naast de skipistes en diverse faciliteiten.FJELLRYPA APPARTEMENTEN *
De appartementen liggen op loopafstand ( ca. 500 m) van het skicentrum van Trysil Høyfjellssenter.
Op ca. 900 meter hoogte, vlakbij de skiliften in het skigebied Fagerasen.RADISSON BLU RESORT HOTEL *
Dit luxe hotel met een stijlvol interieur in modern Scandinavisch design heeft veel faciliteiten waaronder een unieke flowrider en is direct aan de pistes gelegen op ca. 200 m afstand van de skiliften, winkels en restaurants.TRYSIL, TRYSIL HOTELL*
Trysil is het grootste skigebied van Noorwegen met 27 liften en 65 km afdalingen. Trysilfjellet verbindt drie zijden van een berg zodat het een gevarieerd skigebied te bieden heeft. Erg sneeuwzeker.TRYSILFJELL APPARTEMENTEN *
Deze comfortabele appartementen liggen in het Trysilfjell Turistsenter op slechts enkele meters van de skipistes, het kinderskigebied en de skiliften. Dicht bij diverse winkels en apres ski mogelijkheden (op ca. 100 m) en ca. 2 km van het centrum van Trysil.ØSTBY, KJØLEN HOTELL *
Kjølen hotell is een klein gezellig, landelijk gelegen hotel in het dorp Østby.Een kleine 15 minuten van Trysil-centrum en Trysilfjellet, het grootste skigebied van Noorwegen. Vanaf medio november tot medio april een sneeuwgarantie!



