Home
7 daagse fly/drive de Baltische Hoofdsteden (Vilnius - Riga – Talinn)
7 daagse fly/drive de Baltische Hoofdsteden (Vilnius - Riga – Talinn).
De reis start in Vilnius waar u, na twee overnachtingen in Vilnius (Litouwen) met uw huurauto naar Riga (Letland) rijdt, ook hier verblijft u twee nachten, de reis eindigt in Talinn (Estland) waar u ook twee nachten verblijft.
.
dag 1: Vliegreis naar Vilnius. Hier haalt u uw huurauto op.
dag 1 en 2: Vilnius
Aankomst in Vilnius, u rijdt naar het centrum voor de eerste overnachtingen in Litouwen. Een bezoek aan de stad is uitstekend wandelend te doen, u krijgt dan een uitstekend beeld van het oude stadsgedeelte, nu beschermd onder de UNESCO, met zijn karakteristieke monumenten. 2 overnachtingen in het hotel Rinno.
dag 2: Vilnius - Trakai - Vilnius (50 km)
Een dag om Vilnius, al 600 jaar de hoofdstad van Litouwen, te verkennen. Bezichtigingen die we u aanraden zijn: St. Peter en Paul's kerk: "de parel van de barokke architectuur" en de oude stad met de Cathedral Square: "het symbol van Vilnius classicistische stijl". De Hill of Gediminas kasteel biedt u een prachtig panorama uitzicht over Vilnius. Wandel langs St. Anne's Gothic kerk en het Bernadine klooster, de Gates of Dawn met het heilige beeld van Maria, de Town hall, de universiteit van Vilnius (gebouwd in 1579) met zijn 13 pittoreske binnenplaatsen en St. John's kerk. Er is een grote verscheidenheid aan musea die u kunt bezoeken, denk dan in elk geval aan de Amber Gallery en het KGB museum.
's Middags rijdt u van Vilnius naar Trakai. Trakai is de voormalige hoofdstad van de Grand Duchy van Litouwen. We raden u aan om het kasteel (14e eeuw) dat op een klein eiland in het meer van Galve ligt te bezoeken. Eeuwenlang diende dit kasteel als een defensie voor het verblijf van de Litouwse grand dukes. U kunt het nationale gerecht 'Kibinai' proberen bij een van de plaatselijke taveernes.dag 3 en 4: Vilnius - Riga 320 km
U rijdt vandaag naar een volgende Baltische staat: Letland. De route gaat via autosnelweg A2 in noordelijke richting naar Panevezys. Daar gaat u verder over de autosnelweg A10 naar Letland. Eenmaal in Letland aangekomen verandert het wegnummer in de A7. In de loop van de middag komt u in Riga, de hoofdstad van het land, aan. Hier verblijft u twee nachten. En die vrije dag heeft u wel nodig ook. 2 overnachtingen in Hotel Elizabete.
dag 4: Riga
U heeft de hele dag om Riga te verkennen. U kunt langs de boulevards van Riga rijden en genieten van het uitzicht op het City Canal en de tuinen, het Bastion hill, Latvian National Theatre, Fine arts museum en verschillende Art Nouveau gebouwen. Bezoek de middeleeuwse Hanzestad, het Riga kasteel, St. Peter's kerk, Dome kathedraal, de Old guild huizen, Latvian national opera, de Powder tower en andere belangrijke bezienswaardigheden. U kunt uw middag besteden in de grootste badplaats van Letland, Jurmala, op slechts 20 km van het stadscentrum en het is gemakkelijk bereikbaar met de auto of lokale trein. Een wandeling langs de beroemde Jomas straat of op een lang zandstrand, beschermd tegen de wind door de duinen en het dennenbos.
Met meer dan 800 jaar geschiedenis is Riga een unieke stad met vele bijzondere wetenswaardigheden en een zeer bewogen geschiedenis.dag 5 en 6: Riga - Tallinn, 297 km
Vertrek naar Talinn, wanneer u vertrekt uit Riga raden wij nog een wandeling in bos aan. U wandelt langs authentieke, traditionele houten huizen die nu in bezit zijn van het Lets Etnografisch openluchtmuseum welke is opgericht in 1925 en gevestigd in de buitenwijken van Riga. Het museum bestaat uit 90 traditionele gebouwen: boerderijen, molens, vissershutten en houten kerken.
Vandaag rijdt u naar de volgende Baltische staat: Estland maar eerst naar de badplaats Pärnu. De route gaat via autosnelweg A2 en daarna A1 langs de kust van Letland. We komt al snel Estland binnen en komt al vroeg aan in Pärnu. Dit is een leuk en rustig stadje. Er is volop frisse lucht en u kunt vrijwel onbeperkt wandelen. Voor de ontspanning raden we de Estse modderbaden aan of een lekkere wandeling over het strand. Pärnu werd al in 1252 gesticht en heeft nog steeds talloze smalle straatjes en oude gebouwen. Prachtige kerken uit de baroktijd zijn de St. Catherine Kerk en de Elisabeth Kerk. Verder is het de moeite waard om te stoppen bij de Keila waterval, één van de grootste in Estland. De waterval is 6 meter hoog en 60 meter breed. De waterval ligt in één van de mooiste parken van Estland, hier kunt u ook het neo-gotische Keila herenhuis bezichtigen. U nadert één van de hoogtepunten van deze reis: Tallinn. 2 overnachtingen in het Kreutzwald hotel.
dag 6: Tallinn
Laat u meeslepen in de middeleeuwse geest die wordt weerspiegeld door de oude binnenstad van Tallinn. Loop over de geplaveide oude straatjes en neem een kijkje bij een van de belangrijkste bezienswaardigheden van de stad: De Toompea heuvel met zijn kasteel, Alexander Nevsky's kathedraal, de Dome kerk en het gebouw van het Estse parlement. Neem prachtige panoramische foto's wanneer u op een van de uitkijk platformen staat. Het onderste deel van de oude stad heeft de bezienswaardigheden als het stadhuis, de St Olav's en Nicholas kerken. Er zijn interessante plaatsen in de grotere binnenstad, zoals het Kadriorg Park met het 18e eeuwse barokke paleis, het Pirita zeilcentrum en het klooster van St. Bridget.dag 7: vliegreis naar Amsterdam
Afhankelijk van uw vertrektijd, kunt u nog een halve dag uittrekken voor een bezoek aan het Rocc Al Mare etnografische openluchtmuseum, waar een mooie collectieve van de 17e en 19e eeuwse landelijke architectuur uit alle Estse regio's. De gebouwen waaronder boerderijen, een watermolen, een kapel en een sauna, zijn gegroepeerd in een drop om een nauwkeurig beeld te schetsen van het voormalig Estse boerenleven. Uw auto kunt u inleveren bij de luchthaven van Tallinn. Uw auto kunt u inleveren bij de luchthaven van Tallinn.
| Periode/Type | prijs per persoon 2012 in € 2 persoonskamer d/t |
|---|---|
inclusief: huurauto Opel Astra incl. ongelimiteerd aantal kilometers, CDW, afkoop eigen risico en excl. one way rental en grensoverschrijding de hotels op basis van tweepersoonskamer douche/toilet incl. ontbijt De vliegreis kan ook door Norge Reiser voor u geboekt worden, door de sterk wisselende tarieven zijn deze op aanvraag verkrijgbaar. | |
| gehele jaar | 520 |

U kunt ook in het Bernardinu b&b verblijven.
U kunt ook in hotel Laine te Riga verblijven.

