Lillehammer (langlauf en alpine) == norgereiser.nl

Norgereiser Spitsbergen aanbiedingen
Foto en Film En Verder Europeesche VerzekeringenBezoek Ons BlogSitemapCatalogus op PDFVoorbeeld Routebeschrijving

Lillehammer (langlauf en alpine)

lillehammer

Het gezellige stadje Lillehammer ligt aan de oever van het langgerekte Mjøsameer.

Lillehammer en omgeving, is bekend geworden door de Olympische Spelen in 1994 maar ook voor die tijd was het voor de Noren en vele Nederlanders al een zeer bekend en veel bezocht wintersportgebied.

De natuur rond Lillehammer is nog heerlijk ongerept, het is heuvelachtig met uitgestrekte bossen en meren.

Het stadje zelf is sfeervol met een gezellige winkelstraat, cafés, restaurants, een bioscoop en musea.

Ook kunt u een, in de winter gratis, bezoek brengen aan het mooie openluchtmuseum Maihaugen.

Lillehammer heeft zelf weinig alpine- en langlaufmogelijkheden maar met de dagelijkse busverbinding kunt u naar het nabijgelegen Nordseter en Sjusjøen, waar u een netwerk van 450 kilometer langlaufloipes door bossen en bergen vindt.

Er is ook een dagelijkse busverbinding met de alpinegebieden Hafjell en Kvitfjell.

Voor de schaatsliefhebbers is er de grote Olympische schaatshal. Het Hunefossen Park wordt 's winters omgetoverd tot een magisch winterlandschap en is alleen na zonsondergang te bezoeken. Magisch!

 

  • langlauf info: zie Nordseter/Sjusjøen
  • ski info: zie Hafjell/Kvitfjell
  • per auto: afstand vanaf Oslo: 3 uur
  • per trein: Gardermoen – Lillehammer: 2 uur
Bestemmingen: